Ziftli Baca Temizleme

ZİFTLİ BACA TEMİZLEME

ziftli baca temizleme

Ziftli Baca Temizleme

Ziftli Baca Temizleme Nedir?

Ziftli baca temizleme, genellikle katı yakıt olarak bilinen odun ve kömür gibi yakıtların kullanımı neticesinde bacalarda oluşan atık maddelerdir. Bu baca kanalları, katı yakıtın geride bıraktığı zift oluşumu nedeniyle 2 ayda bir olacak şekilde temizlenmek zorundadır. İtfaiye tarafından yetki belgesi verilmiş ve bu bacaların temizlenmesi yönünde hizmet almış kurumlar aracılığıyla temizlenmesi ve gerekli bakım faaliyetlerinin yerine getirilmesi önem taşır. Bir baca kanalında zift oluşumu meydana gelirse, bacanın çekiş gücü düşecek ve tüm zararlı hava molekülleri hane ve yapı içlerine rücu edecektir. Bu hava kitlelerin solunması neticesinde birçok sağlık problemi ortaya çıkabilir. Zehirlenme ve ölüme kadar varabilecek bu durumun önüne geçmek adına yetkili servisimizle iletişime geçebilirsiniz.

Ziftli Bacalar Nasıl Temizlenmelidir?

Ziftli baca temizliği zorunlu bir işlemdir. Zift oldukça inatçı bir kimyasal maddedir. Katran ve benzeri maddelerin meydana çıkardığı buhar ile meydana gelir ve oldukça katı bir yapıya sahiptir.Sakız gibi bir kıvamı vardır. Aleve karşı kısmen erime özelliği gösterir. Böylece iç alanlara zift akıntısı meydana gelebilir. Baca kanallarından ziftin temizlenmesi oldukça komplike bir eylemdir. Doğru materyaller ve kimyasallar yardımıyla temizlenebilir. Ancak bu işlemi kendi imkanlarınızla denememlisiniz. Bir profesyonelden yardım almak en doğru seçenek olacaktır.

Ziftli Baca Temizleme Servisi

Ziftli baca temizliği bu konuda hizmet sağlayan yetkin kuruluşlar tarafından gerçekleştirilmektedir. Servisimizin İstanbul genelinde ulaşamadığı tek bir bölge bile bulunmamaktadır. Her işlem sonunda eylem raporu hazırlamakta ve müşterilerimize sunmaktayız. Böylece yapılan tüm faaliyetler güvenilir bir düzleme yayılmış olmaktadır. Firmamız ilgili birimler tarafından eğitilmiş personellere sahip olduğu için, hangi bacaya ne tür bir uygulama yapması gerektiği konusunda oldukça bilgili ve deneyimlidir.

Ziftli ve Kurumlu Baca Temizlik Ücretleri

Ziftli ve kurumlu baca temizlik ücretleri, işlemin yapılacağı binanın kütlesel kompozisyonuyla paralel olmaktadır. Fakat şunu da belirtmekte fayda var ki; şirketimiz sağladığı tüm baca temizlik programlarını en uygun fiyatlarla sizlere sunmaktadır. Tüm hedefimiz; müşteri memnuniyeti odaklı bir hizmet planı hayata geçirmektedir. Bu doğrultuda, aynı prensiple uzun yıllardır sektörde hizmet sağlamaya devam etmekteyiz.