Sanayi Tipi Baca Temizleme

SANAYİ TİPİ BACA TEMİZLEME

sanayi tipi baca temizleme

Sanayi Tipi Baca Temizleme

Sanayi Tipi Baca Temizleme Nedir?

Sanayi tipi baca temizleme, birçok farklı mekan tipine uygulanan baca bakım faaliyetidir. Örneğin endüstriyel mutfakların yer aldığı; yemekhaneler, restaurantlar, lokantalar, yemek üretim fabrikaları ve benzeri kurumlar bu kapsamda yer alır. Budan başka, üretim hanelerde çeşitli işlevlere yönelik kullanılan sanayi makinelerinin de baca sistemi ile birlikte çalışması neticesinde, bu işleme ihtiyaç duyulacaktır. Üretim yapılan alanlarda iki farklı sebepten ötürü baca temizliği büyük önem taşır. Bunlardan birincisi; seri üretimi yapılan ürünlerin hijyen koşulları içerisinde toplumlara ulaştırılmasıdır. Tıkalı bacalardan iç mekanlara dönüş yapan tüm atık maddeler, bu ürünler zarar verecektir. Tüketime dahil edilmesi ile, birçok insanın sağlığı yakından etkilenecektir. İkinci sebep ise; iş gücü sağlanan bu alanlara mesai harcayan bireyler ve çevre yapılarda bulunan tüm canlı organizma bir endüstriyel bacadan çıkan yangın sebebiyle can tehlikesi altına girecektir. Ya da karbon monoksit solunumu, insanların zehirlenmesine yol açabilmektedir. Bu baca kanalları 3 ve 4 aylık periyotlarda temizlenerek, tüm risk faktörleri asimile edilebilir.

Sanayi Mutfak Bacası Temizleme

Sanayi tipi baca temizliği, endüstriye mutfak bacalarına da uygulanan bir programdır. Oldukça gerekli olan bu hizmet, her türlü gıda üretim mahallinde yerine getirilmelidir. Sanayi tipi mutfaklarda yer alan aspiratör ve davlumbazlar yağ buharını çekme ve tutma görevini icra ederler. Bu mekanizmalardan yağlı bacalara aktarılan yağ buharı ve duman, zamanla bu bölgelerde yağlanma, kirlenme ve tıkanmalara neden olabilir. Yağlar, kanal içinde sert tabakalar halini alır ve temizlik aşaması da bir miktar zorlaşabilir. Bu yüzden, profesyonel bir ekip tarafından gerçekleştirilmesi gerekmektedir. Özel formüller ile hazırlanmış kimyevi ürünlerin kullanımı neticesinde, kanal yüzeylerindeki yağ katmanları çözülmelidir. Bundan sonra fırça ve endüstri tipi süpürge ile müdahale tamamlanır.

Sanayi Baca Temizliği Nereden Sağlanır?

Sanayi tipi baca temizlik programı, yasal bir işlemdir. Baca denetim firmalarının saptadığı durumlarda, yönetmelikte yer alan periyotlardan daha sık temizlenmesi de gerekebilir. Bu işlem, birçok kişi ve kurumun sağlık koşullarına direkt etki eder. Bu uygulamanın yetkilendirilmiş firmalardan sağlanması da zaruri bir süreçtir. Dinamik Baca Temizleme servisimiz, tüm işletme ve fabrikaların bacalarına en doğru müdahaleleri hayata geçiren yetkili bir kuruluştur. Bizlere ulaşarak, süreç hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.