Tuzla Baca Temizleme Servisi

TUZLA BACA TEMİZLEME SERVİSİ

tuzla baca temizleme servisi

Tuzla Baca Temizleme Servisi

Tuzla Baca Temizleme Servisi Neden Gereklidir?

Tuzla baca temizleme servisi, yasal ve zorunlu baca temizlik işlemlerini yerine getirmek üzere çalışan profesyonel bir hizmet koludur. Hane ve yapı içlerinde sağlıklı koşulların yerine getirilmesi, insan hayatını tehdit edecek bir durumun meydana gelmemesi ve ısıtma-pişirme sistemlerinde kullanılan yakıtların bıraktığı tüm zararlı gaz ve havanın dışarıya aktarılması adına oldukça önemli bir faaliyettir. Bu işlem, her yapı için yasal bir süreçtir. Yönetmelikte yer alan mevzuata göre belli yapı ögelerinin aca temizliği döngüsü farklılık gösterebilir. Yoğun kullanımlı işletmelerde daha sık temizlik gerekirken, hane içlerindeki baca kanalları daha seyrek aralıklarda yerine getirilebilmektedir. Bacalar, kullanılan yakıtın türüne bağlı olarak, gaz birikmesi, kurum bağlaması, is ve yağ tabakaları, duman ve buhar kalıntıları gibi atık maddelerle tıkanma gösterebilirler. Bu tıkanmalar, tüm is ve dumanı iç mekanlara gönderir. İnsan sağlığı açısından büyük riskler taşıyan bu durum, ancak yetkili firmalar tarafından sağlanan bir temizlik uygulaması ile bertaraf edilebilir.

Baca Temizlik Ekipmanları

Tuzla baca temizlik servisi, firmamızın donanımlı teçhizat varlığı ve deneyimli personel ağı tarafından sağlanan bir hizmettir. Baca temizliği, hassas ve dikkat gerektiren bir uygulamadır. Tıpkı tıkalı bacalar gibi, baca temizlik işleminin eksik ve yanlış yapılması da bazı riskleri meydana getirir. Bu yüzden nasıl ki, ancak izinli ve deneyimli firmalarca hayata geçirilmesi gerekiyorsa, bu firmaların da doğru ve yeterli ekipmanları tedarik etmeleri gerekmektedir. Özellikle kanal içlerine yapılacak müdahale öncesi kameralarla gözlemlemek ve tüm bölgelere uygun uzunlukta fırçalarla ulaşmak önem taşır. Bu fırçaların, işlem sırasında kırılmaması ya da yıpranmaması için çelik telli fırça kullanımı önem taşır. Baca temizleme makineleri de bu işlemin önemli unsurlarından biridir.

Tuzla Baca Temizleme Ücreti Ne Kadar?

Tuzla baca temizliği servisi, bazı değişken durumlar göz önüne alınarak meydana getirilen fiyat çizelgesine tabidir. Piyasada bu işi değerinin çok altında yapan kurum ve firmalar, kaçak kuruluşlar olup hiçbir surette resmî geçerliliği olan bir hizmet hayata geçiremezler. Baca temizlik raporu veya akredite raporu verme yetkisine sahip olmayan bu kurumlardan alacağınız temizlik hizmeti sonunda, hem bacaların tam teşekküllü temizlenmesine engel olacak hem de bu işlemi yasal olarak yerine getirmemiş sayılacaksınız. Firmamızın fiyat politikası, kişi ve kurumlara büyük bir gider kalemi oluşturmamak üzere planlanmıştır. Nitelikli ve ekonomik hizmet paketlerimiz için bizlere ulaşabilirsiniz.