Mutfak Baca Temizliği

MUTFAK BACA TEMİZLİĞİ

mutfak baca temizliği

Mutfak Baca Temizliği

Mutfak Baca Temizliği Nerelerde Uygulanır?

Mutfak baca temizliği, mutfaklarda yer alan davlumbaz ve yağlı kanal sistemleri ile ek birimlerin temizlenmesine yönelik uygulanan bir faaliyettir. Bu temizlik sırasında, alkali ürünler ile ağır kirli yüzeylerin temizliği sağlanır. Bu aşamada, köpürtme mekanizmalarının kullanımı zorunlu olmaktadır. Bu köpürtme mekanizması ile, yağ çözücüler biriken tüm yağlı yüzeylerin ayrılmasına ve çözünmesine etki eder. Köpük üretiminde fayda sağlayan ajanlar ile yüzeylere derinlemesine işleyen kimyasallar bu işlemin çok pratik bir şekilde uygulanmasına imkan vermektedir. Peki bu işlemler hangi mekanlarda uygulanmaktadır. Öncelikle şunu belirtmek gerekir ki, mutfak bacaları hemen hemen tüm bina yapılanmalarında yer almaktadır. Bu mekanda yer alan pişirme sistemleri öncelikle yağ tutulumunu gerçekleştiren bir davlumbaza ve aspiratöre, oradan da baca kanallarına bağlantılı olarak çalışır. Burada ayrıcı nitelik; yemek üretiminin sıklık gösterdiği işletme mutfaklarıdır. Endüstriyel mutfak olarak da adlandırılan bölmeler, bu işletmelerde yer alan en hijyenik ortamlardır. Özellikle, otellerde müşterilerin yeme-içme ihtiyacını karşılamak adına yapılan gıda üretimleri, yemekhaneler, restaurant ve lokanta gibi küçük işletmeler, sürekli ve seri gıda üretimi sağlayan fabrika ve şirketler de bu temizlik programına tabi tutulmalıdır.

Mutfak Baca Temizliği Ne Zaman Yapılır?

Mutfak baca temizleme, özel bir programdır. Mekanizmaların kullanımından, işlemlerin sağlanmasına kadar her bir uygulama özel dokunuşlara ihtiyaç duyar. Bu özel dokunuşlar da ancak yetkin kurumlarca sağlanır. İtfaiye ve Belediyenin zorunlu bir işlem olarak dikte ettiği bu temizlik hizmetini kurumsal, eğitimli ve denetimden geçen yasal izinli firmalardan sağlayabilirsiniz. Özellikle endüstriyel mutfaklarda yer alan baca ve yağlı kanalların, davlumbazın, filtrelerin, baca motoru ve fanların temizlik süreci 3 ayda bir olmaktadır. Aksi takdirde sık ve yoğun kullanımlar sonrası baca kanallarında meydana gelecek tıkanmalar baca yangınlarına ve çevreye yayılan atık maddelere neden olur. Pişirilen gıdalar üzerine atık yağların damlaması ya da buharlaşarak çevreye sirayet etmeleri zehirlenmeleri de gündeme getirecektir. Toplu fayda sağlayan alanlar, temizlik ve hijyen bakımından yüksek standartlara hitap etmek zorundadır. İnsan sağlığı ve toplum güvenliği adına mutfak bacaların temizliğini ihmal etmemelisiniz!

 

Mutfak Baca Temizlik Şirketleri ve Fiyat Listesi

Mutfak baca temizlik şirketleri, İtfaiye Yönetim Kurulu tarafından verilen eğitim programlarından geçmek zorundadır Bu işlemlerin sağlanması sırasına açılacak müdahale kapakları, mekanizmaların doğru kullanımı ve işlem boyunca çevreye ve insanlara zarar vermeyecek bir program oluşturulması ancak bu eğitimler neticesinde mümkün olmaktadır. Şirketimiz bahsi geçen tüm nitelikleri taşıyan bir kurum olarak, her geçen gün hizmet kapsamını genişleten bir arayüze sahiptir. Firmamızla iletişime geçerek, avantajlı hizmet paketlerimizden yararlanabilirsiniz.