Güngören Baca Temizleme Servisi

GÜNGÖREN BACA TEMİZLEME SERVİSİ

güngören baca temizleme servisi

Güngören baca temizleme servisi

 

Mutfak Baca Kanal Temizliği Nasıl Yapılır?

Güngören baca temizleme servisi, özellikle gıda üzerine hizmet sunan firmalar, fabrikalar ve yemekhanelerde bulunan ocak ve ızgara baca kanal temizliği konusunda etkin bir faaliyet göstermektedir. Ev, hane veya işyeri mutfaklarında, sıklıkla ocak, davlumbaz ve ızgara tipi cihazlar kullanılmaktadır. Bunların kirli hava, yağ ve buhar tahliyesi ise, baca kanalları sayesinde sağlanmaktadır. Ev ve konutlarda daha uzun aralıklarda olacak şekilde, tüm işyeri mutfaklarına ait bacaların işlevine göre 2-3 aylık zaman dilimlerinde temizlenmesi gerekmektedir. Zamanla davlumbazdan baca kanalına aktarılan yağ ve su buharı gibi kirli hava katmanları, baca kanal yüzeylerinde kalın birikintiler olarak bu kanalları daraltırlar. İtfaiye tarafından bu kanalların temizlenmesi yasal maddelerle sabit kılınmıştır. Besin maddelerinin pişirilmesi ve insanlara sunulması yönünde bir muhtevaya sahip yapıların, sıkı denetimlerden geçmesi oldukça önemlidir. Devlete bağlı çalışan mekanizmalar, bu işetmelerde bazı maddeleri öncelikli olarak belirlemektedir. Onlardan biri de bu hava sirkülasyonunun doğru bir şekilde yapılmasını sağlayan kanallardır. Sistem, davlumbazdan başlar ve emiş motorunun faaliyeti ile son bulur. Bu alanlardaki tıkanıklık ise hava ve buhar geçişini kısıtlar. Zamanla gıdaların üzerine geri dönen bu maddeler, aynı zamanda tozu da beraberinde getirir ve insan sağlığını negatif etkileyen koşullar meydan gelmiş olur.

 

Yağlı Kanal Nedir? Nasıl Temizlenir?

Bahsi geçen mutfak kanalları aynı zamanda yağlı kanal olarak adlandırılır. Buralarda yağ buharı zamanla birikme yapar ve dışarıya aktarılamaz. Bu temizlik işleminin en önemli adımı, kanal içinde belli aralıklarla açılan müdahale kapaklarıdır. Bağlantı noktalarının sökülmesi ve buralara müdahale kapaklarının açılması esasına dayanan bu uygulama, çok sık rağbet edilen yöntemlerden biridir. İki metre aralıklarla açılması yönetmelikte yer alan hususi maddeler arasında yer almaktadır. Bu baca kanalları içerisinde, kirli havayı çeken fan ve fan motorları bulunur. Aktarma görevi gören bu fan sisteminin de tüm tıkanıklıklardan ve kirlerden arındırılması önemlidir.  Güngören baca temizlik servisi, yağlı kanalların, fanların ve emiş motorunun temizlenmesi bağlamında tam kapsamlı bir bakım programı uygulamaktadır.

Güngören Baca Temizleme Servisi Veren Firmalar

Güngören baca temizliği servisi veren firmalar, ancak mevzuatta yer alan öznel yükümlülükleri sağlayan ve kaliteli bit teknik donanıma sahip kurumlar olabilir. Bu  firmalar işlem sonunda müşterilerine İGDAŞ onaylı bir baca temizleme raporu sunma yetisine sahiptir. Bu yoldan hareketle, izinli, onaylı ve donanımlı firmamızdan hizmet talep edebilirsiniz.