Izgara Baca Temizleme

IZGARA BACA TEMİZLEME

ızgara baca temizleme

Izgara Baca Temizleme

Izgara Baca Temizleme Yönergesi

Izgara baca temizleme, birçok işletmede yer alan ızgara ocaklarının kirli hava çıkışını sağlayan kanallara yönelik uygulanmaktadır. Hem çevreye duman ve is yayılmasını engellemek amaçlanırken hem de yemeklerden yükselen yağ ve buhar gibi maddelerin tutulumunu ve aktarımını hayata geçirmektedir. Bu yüzden oldukça titizlikle uygulanması gereken işlemler arasında yer alır. İşletmelerde yer alan tüm birimler, topluluklarının sağlığına yakından etki edebilecek bir özellik taşır. Bu yüzden temizlik, bakım ve onarım gibi işlemler keyfi bir planlamaya bağlı gerçekleştirilemez. Bu işlemlerin tekrarlanması gereken zaman aralığı, hangi firmalardan hizmet alımı yapılabileceği, firmaların hizmet sağlarken kullandıkları malzeme ve ürünler gibi tüm aşamalar devlet mercileri tarafından belirlenmiş ve takip edilen bir süreçtir. İşletmelerde yer alan ızgara bacaları, bir davlumbaz sistemine ve yağlı kanal birimine bağlı olarak kullanılır. Buralarda oldukça yağ birikmesi vuku bulacaktır. Her kurumun ve bu kurum yöneticilerinin öncelikli sorumlulukları arasında yer alan baca temizlik işlemlerini firmamızdan gönül rahatlığıyla sağlayabilirsiniz.

Izgara Bacaları Nasıl Temizlenir?

Izgara baca temizliği, bilindiği üzere ızgara ocakları üzerinde yer alan duman kanallarına yönelik gerçekleştirilmektedir. Bu baca kanalları aynı zamanda yağlı kanal olarak da adlandırılır. Müdahale kapakları yardımıyla iç kanallara erişim sağlayan teknik ekipler, gerek kimyasal ürünlerle yağları çözme gerekse spatula ile kazıma yöntemlerine gidebilirler. Ayrıca bazı endüstriyel makinelerin kullanımı da bu temizlik işlemini daha pratik hale getirecek ve daha verimli bir sonuç elde edilecektir. Izgara bacalarını 3 aylık periyotlarda hayata geçirmek zorundasınız. Ayrıca, kullanım sıklığı ve yakıt türü göz önüne alınarak bu süreç bazı hallerde 2 ayda bir olacak şekilde planlanabilir. Baca denetim birimleri ve yetkili baca temizlik servisleri bu süreci belirleme konusunda yetkin oluşumlardır.

Izgara Baca Temizlik Servisi

Izgara baca temizlik servisi talebinize en hızlı ve güvenilir cevabı veren firmamız, işlem sonunda onaylı bir temizlik raporu vererek bu yükümlülüğü sağladığınızı belgelemektedir. Baca kanalları içerisinde bir hasar ve işlevsizlik durumu söz konusuysa bunun için de ayrı bir servise ihtiyacınız yok! Bu bina unsurlarının ihtiyacı olan tüm bakım ve onarım programlarını da gerçekleştiren kurumumuzdan destek alabilirsiniz.