Silivri Baca Temizleme Servisi

SİLİVRİ BACA TEMİZLEME SERVİSİ

silivri baca temizleme servisi

Silivri baca temizleme servisi

Silivri Baca Temizleme Servisi Arıyorum

Silivri baca temizleme servisi, bu hizmetten faydalanmak isteyen tüm kişi ve kurumlara hitap eden bir uygulama alanıdır. Tüm baca mekanizmaları, türü, boyu, yakıt tipi, yüksekliği ve imalat özellikleri ne olursa olsun bir takım maddelerin birikmesi sonucu tıkanabilmektedir. Soba bacalarında daha çok kurum bağlaması meydana gelir. Böylece baca kanallarının gerçek geçiş mesafesi daralır. Ayrıca uzun kullanımlar ya da imalattaki eksiklikler dolayısıyla iç alanlarda yarık, çatlak ve çökükler meydana gelebilir. Bu yüzeylerin hava, gaz, duman, is vb. maddelerin tahliye edilmesine olanak tanımak ve sızıntıları engellemek amacı ile pürüzsüz yüzeyler olması gerekmektedir. Baca yalıtımı da, imalat ve bakım faaliyetleri kadar önem taşır. Aksi halde yağmur suyu kaçması gibi durumlar da bacanın işleyişini bozabilmektedir.

Konut Baca Temizliği Nasıl Yapılır?

Silivri baca temizleme uygulamaları arasında insanların ikamet ettiği alanlardaki bacaların temizlenmesi işlemi de yer almaktadır. konut baca temizliği yılda 2 defa yapılmalı ve baca kanallarında oluşan hasarlar onarılmalıdır. Konutlarda kullanılan baca temizlik elemanları şunlardır;

  • Çelik telli fırçalar
  • Baca temizleme çıkrığı
  • 30 metrelik ip
  • Sanayi tipi elektrikli süpürge
  • Baca aynası
  • Baca kamerası
  • Merdiven
  • Takım sandığı

Tüm bu malzemeler, teknolojik üretimlerin en üst seviyesine denk düşmeli ve kalitesiz ürün kullanımına gidilmemelidir. Ayrıca yağlı kanal olarak bilinen, ocak ve davlumbaz üstü bacalarda bazen yağ çözücü kimyasallar gerekli olabilmektedir. Bu kimyasalların da Sağlık Bakanlığı tarafından onaylanmış ürünlerden tedarik edilmesi, temizlik şirketlerinin sorumluluğundadır. Firmamız hem alet-edevat gibi teknik malzemelerde hem de yağ ve kir çözücü kimyasal ürünlerde yükselen ve değişen trendleri takip etmekte ve yeni buluş materyalleri firma bünyesine katmaktadır.

Profesyonel Baca Temizliği Nedir?

Silivri baca temizliği servisi, ancak kurumsal firmalar tarafından ve ancak izin belgesine sahip bireylerce gerçekleştirilmektedir. İtfaiye, baca yangınları ve bacaya bağlı zehirlenmelerin önüne geçebilmek için, baca ve havalandırmaların düzenli bir şekilde temizlik ve bakım programlarına alınması zorunlu hale getirmiştir. Bu zorunluluğun gerçekleştirilmesi aşamasında ise eğitime tabi tuttuğu ve diğer tüm müşterekleri karşılayabilen firmalara yetki vermektedir. Bu firmalar dışında kalan ve amatörce bacalara müdahale eden firmalar kaçak ve korsan kuruluşlar olup, hiçbir surette sizlere onaylı bir temizlik sertifikası sunma yetileri bulunmamaktadır.