0 212 343 90 10 - 0 216 343 90 10 - 0 535 343 90 10

Şömine Baca Temizleme

Şömine Baca Temizleme

Şömine Baca Temizleme

Şomine Baca Temizleme Sayfa

Şömine Baca Temizleme

Şömine Baca Temizleme, üzerinde durulması gereken ciddi bir işlemdir. Bu işlemi yapacak olan birim ya da kuruluşların mutlaka baca temizliği eğitimi almış olmaları gerekir. İstanbul Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı tarafından baca temizliği ve baca bakımı eğitimleri programlar şeklinde verilmekte; eğitimini tamamlamış olanlara gerekli ekip ve ekipman eksiğini tamamladığında Baca Temizliği ve Şömine Baca Temizleme, yetkili belgesi vermektedir.

Baca temizlik işlemlerini sadece itfaiyeden yetkili kurumlar ve eğitimini tamamlamış elemanlar yapabilmektedir. Bacaların pek çok çeşidi bulunmaktadır. Çeşitlerine göre de temizlik zamanları vardır.

Doğalgaz bacaları, doğalgaz sobası bacaları, odun ve kömür soba bacaları ve şömine tarzında olanlar en az senede 1 defa yağlı baca olarak tabir edilen restoran ve mutfak bacaları kullanım sıklığına göre ayda 1 sefer ya da 3 ayda 1 sefer, havalandırma ve fabrika bacaları minimum 4 ayda 1 defa itfaiyeden yetkili kurumlar tarafından temizletilmesi gerekir. Şömine Baca Temizleme, keyfi bir işlem değil yasal bir mecburiyettir.. Baca temizliği hizmeti veren kurumlar baca temizliği ve baca onarımının yapıldığına yönelik baca temizlik belgesi vermek zorundadır.

Şömine Bacası Temizliği

Baca temizliklerinin zamanında yapılmaması halinde baca yangınları, zehirlenmeler ve çevre kirliliği ortaya çıkmaktadır. İtfaiye denetim büro
ekipleri yaptıkları denetimlerde baca temizlik zamanları içinde temizlik işlemi yaptırmayan bina ve işyerlerine para cezaları uygulanırken bu cezalara işyeri kapatmayla da sonuçlanmaktadır.

Şömine Baca Temizliği, Dinamik Baca Temizlik Servisi İstanbul başta olmak üzere Türkiye’nin çeşitli bölgelerine profesyonel ekip ve ekipmanlarla servis sunmaktayız. Baca temizlecek kurumsal firmaların öncelikle fizibilite çalışması yapıldıktan sonra müşteriye iş ve fiyat teklifi sunmaktayız. Yapılan keşif çalışması tamemen üçretsizdir.

Tıkalı Baca Temizleme

Bacaların tıkanmasına neden olan pek çok faktör vardır. Kuşların baca içerisine yaptığı yuvalar, atılan taş ve çakıllar, rüzgar nedeniyle baca içerisinde biriken çalı ve çırpılar, biriken is ve kurumlar, temizlenmeyen ziftlerin zamanla taşlaşması gibi nedenler baca tıkanıklığına neden olmaktadır. Yasal bir zorunluluk haline gelen bacaların temizliği gerek evler, gerekse iş yerleri için düzenli olarak yapılmalıdır. Aksi halde çeşitli problemlerin yaşanması kaçınılmazdır. Baca Temizleme, işlemlerinin yetkili firmalar tarafından yapılması gerekmekte ve kesinlikle biliçsiz uygulamalardan kaçınılması gerekmektedir. Tıkalı Baca Temizleme konusunda hizmet sunan firmamız her baca türüne uygun olarak titiz bir şekilde bacaları temizlemektedir.

Avrupa Yakası : 0 212 343 90 10 Anadolu Yakası : 0 216 343 90 10 Gsm : 0 535 343 90 10