Fatih Baca Temizleme Servisi

FATİH BACA TEMİZLEME SERVİSİ

fatih baca temizleme servisi

Fatih baca temizleme servisi

Baca Yangınları Neden Olur?

Fatih baca temizleme servisi, insanların ve tüm canlı organizmanın hayatını tehlikeye atan baca tıkanması gibi durumlara yönelik sunulan bir hizmettir. Baca yangınları ve bacaya bağlı zehirlenmeler arttıkça bu durumun önüne geçmek için Belediye kurumları harekete geçti. Bu bağlamda bacaların temizlenmesi ve bakım faaliyetlerinin yerine getirilmesi yasal bir hale getirildi. Bu kurallara uymayan kurum ve kişiler maddi cezalara çarptırılmaktadır. Bunun dışında, oluşabilecek her türlü maddi kayıptan da, temizlik faaliyetini yerine getirmeyen kişiler sorumlu tutulmaktadır. Bu işlemi yerine getirmek üzere yetkilendirilmiş firmalar aynı zamanda baca denetim firmaları olarak da faaliyet gösterirler. Böylece temizlenmemiş, standartlara uygun bir şekilde inşa edilmemiş ve kullanıma bağlı çökme ve hasar görme gibi durumların meydana geldiği bacalar tespit edilerek raporlanmaktadır. Baca yangınları, tıkalı kanallarda biriken yanıcı yağ ve gazların alev ve kıvılcıma maruz kalmaları sonucunda meydana gelmektedir. Soba ve ocaktan yükselen alev parçalarının bacaya ulaşması neticesinde burada var olan yanıcı maddelerle temas ederek yangına sebebiyet verirler. Bu durumların önüne geçebilmenin tek yolu ise, belli aralıklarda ve düzenli olarak tüm ısıtıcı ve pişirme sistemlerine ait bacaların, yağlı kanalların ve havalandırma kanallarının temizlenmesi olacaktır.

Baca Temizlik Raporu Nasıl Alırım?

Fatih baca temizlik servisi, her türlü yapısal konfigürasyona her mevsim sağlanabilmektedir. Baca temizlik işlemleri bir defaya mahsus değildir. Süreklilik arz etmesi gerekir ve belli bir düzen içerisinde yerine getirilmelidir. Bu iş için ancak eğitimden geçmiş ve izin belgesi verilmiş firma ve kuruluşlar tercih edilmelidir. İGDAŞ bazı değişim ve yenilikler sırasında bu raporun sunulmasını gerekli kılmaktadır. Özellikle konut ve iş yeri sözleşmelerinin yenilenmesi, taşınma, gaz açma-kapama gibi işlemler öncesinde bu raporu temin edebilmeniz önemli. Baca denetim firmaları olarak da bilinen, bacaların temizlik ve bakım uygulamarını yerine getiren şirketler; hizmet alımını sağlayan kurum ve şahıslara bu raporu temin etmektedir. Ancak, kaçak ve merdiven altı firmalardan baca temizlik işlemi satın alırsanız, hiçbir surette bu yükümlülüğü yerine getirdiğinizi beyan edemezsiniz.

Fatih Baca Temizleme Servisi Sağlayan Firmalar

Fatih baca temizliği servisi sağlayan firmalar, belli kriterleri taşıyan kuruluşlar olmak zorundadır. Her türlü yetkiyi ve gerekli maddeleri sağlamış Dinamik Baca Temizleme firmamız, sadece Fatih’te değil İstanbulun dört bir yanında bu hizmeti sizlere sağlamaktadır. Gün geçtikçe hizmet ağını genişleten kurumumuz, artık çevre illere de bu hizmeti taşımanın gururu içerisindedir.