Ümraniye Baca Temizlik Servisi

ÜMRANİYE BACA TEMİZLİK SERVİSİ

ümraniye baca temizlik servisi

Ümraniye Baca Temizlik Servisi

Ümraniye Baca Temizlik Yönetmeliği

Ümraniye baca temizlik servisi, öncelikli binalara özgün bir bir baca temizleme faaliyeti gerçekleştirmektedir. Tüm kapalı alanların temiz hava ihtiyacının karşılanmasında ve ısıtma ve pişirme sistemlerinden kaynaklanan kirli ve zehirli gazların dışarıya aktarılmasına yönelik çalışma gösteren bacalar, süreklilik arz eden bir düzeyde temizlik ve bakım işlemlerini gerekli kılar. Sıvı ve katı yakıt kullanılan binalarda kalorifer kazanları ve bacaların yılda 2 defa olacak şekilde temizletilmesi zorunludur. Odun ve kömür yakılan sobalarda bacalar 2 ayda bir, diğer yakıtlarla ısıtma işlemi yerine getirildiği takdirde ise 3 ayda bir temizlenmesi gerekmektedir. Merkezi sistemli ısıtma programlarının yer aldığı binalarda baca temizliği yılda bir defa yerine getirilmek durumundadır. Topluma açık mekanlarda, özellikle de gıda üzerine hizmet sağlayan oluşumlarda kullanılan yakıtın katı ya da sıvı olduğuna bakılmaksızın 3-4 aylık periyotlarda temizletilmesi gerekmektedir. Tüm bu maddeler birer tercih değil, zorunluluktur. Yerine getirmeyen kişi ve kurumlar, mevzuatta yer alan maddeler ışığında yasal işlemlere tabi tutulur.

Baca Temizleme Nasıl Yapılır?

Ümraniye baca temizleme servisi, bu iş için eğitilen bireylerden müteşekkildir. Her bir personel, eğitimde yer alan hususi bilgilere sahip ve teknik ekipmanların kullanma yönergelerine hakim kişilerdir. Baca temizliği, özellikle geniş çaplı ve yüksek binalarda daha da komplike bir eylemdir. Bu eylemin eksiksiz bir şekilde sağlanabilmesi için ekip çalışması şart. Baca kanalları, yağlı kanallar, kazan, baca motoru, fanlar ve fan yaprakları, baca müdahale kapakları, davlumbazlar, yatay ve dikey kanallar, bacalı kombi ve hermetik kombiler ve benzeri tüm sistemlere doğru müdahaleler hayata geçirmek için donanımlı bir ekibe ihtiyaç vardır. Bacalarınızı temizlettikten sonra, itfaiye baca raporu talep etmeyi unutmayın. Tabi bunu sağlayabilmek adına, ancak İGDAŞ raporu vermek konusunda yetkilendirilmiş firmalardan hizmet sağlamanız gerekmektedir.

Ümraniye Baca Temizlik Servisi

Ümraniye baca temizliği servisi, tüm ilçe geneline hizmet sunan kalifiye bir oluşumdur. Firmamız, her türlü teknik donanım varlığına sahip ve tüm baca türleri konusunda deneyim sahibi bir ekibe sahiptir. İzin belgelerimiz, yasal sertifikalarımız ve sektörde güven veren firma profilimizle, sizlere memnuniyet garantili bir hizmet sağlamayı vaat etmekteyiz. Tüm hizmet kollarımızda, ekonomik paketlerle bütçe kolaylığı sağlayan yönetimimiz, sizlerin talepleri doğrultusunda birçok kulvarda faaliyet göstermeye devam etmektedir.