0 212 343 90 10 - 0 216 343 90 10 - 0 535 343 90 10

Baca Temizlik Servisi

Baca Temizlik Servisi

Baca Temizlik Servisi

Baca Temizlik Servisi

Baca Temizlik Servisi

Baca Temizlik Servisi, Bacalarda oluşabilecek herhangi bir tıkanıklık hava koşullarından dolayı baca içinde kırılma, dökülme ve göçme gibi tıkanmaya sebep olacak olumsuz bir durumda; duman ve zehirli gazların bacadan çıkış işlemi gerçekleşmez. Duman ve zehirli gazlar binaya yayılır. Bu gibi durumlar da zehirlenmelere sebep olur. İstenmeyen bir durum ile karşılaşmamak için Baca Temizlik işleminin mutlaka yapılması gerekir.
Kömür ve odun gibi katı yakıt kullanılan sobalarda en fazla karşılaşılan problemlerin başında baca tıkanıklığı gelir. İs, zift ve kurumdan tıkanan bacalar dumanı tahliye edemez dolayısı ile zehirli gazlar sobanın kullanıldığı yere geri döner.

Kış aylarında çokça rastladığımız zehirlenme olaylarının büyük kısmı temizliği yapılmamış tıkanmış bacalardan oluşmaktadır. Bunun yanında temizlenmeyen soba bacalarında yangınlar da meydana gelmektedir.
Baca Temizlik Servisi, tarafından yapılan baca temizleme işlemi oldukça önemli bir konu olduğunda keyfi bir uygulama değil, kanunlarla düzenlenmiş mecburi bir uygulamadır. Senede 1 defa, 3 ayda 1 defa şeklinde belli yasal zamanlar belirlenerek bu zaman aralığında baca temizliği ve bakımı yapılması, kişilere bir yükümlülük olarak getirilmiştir.

Yine baca temizliği ve bakımına ilişkin işlerin itfaiye tarafından yetki verilmiş firmalar tarafından ve çalışanları da itfaiyenin düzenlediği baca ve yağlı kanal eğitim programını tamamlamış, buna dair sertifika temin edinmiş kurum ve kişiler tarafından yapılması mecbur tutulmuştur. Temizlenmeyen bacada sirkülasyon tam olarak sağlanmadığında bacada gaz birikmesi oluşacaktır. Karbonmonoksit adı verilen bu zehirli gaz bacadan dışarı çıkmadığı için binaya geri dönecektir, kokusu ve rengi olmayan karbonmonoksit gazı zehirlenmelere hatta ölümlere varan istenmeyen sonuçlarla karşılaşmanıza sebep olmaktadır.

Şunu unutmamak gerekir ki Baca Temizleme bir yasal zorunluluktur. Baca Temizlik Servisi, Bacalarınızı itfaiyenin tarafından düzenlenen prosedürler dahilinde zamanında temizletiniz. Restoranlarda bulunan mutfak, yemekhane bacalarının temizliği, havalandırma bacalarının temizliği, fabrika bacalarının temizliği ise kullanım sıklığına bağlı olarak en fazla 3 ayda 1 sefer temizletilmelidir. Baca temizleme hizmetinin bitiminde servis elemanları tarafından son kontroller yapıldıktan sonra kullanıma uygunluk sertifikası hazırlanıp müşterilere verilmesi zorunludur.

    Avrupa Yakası : 0 212 343 90 10

Anadolu Yakası   : 0 216 343 90 10

                         Gsm : 0 535 343 90 10 

Avrupa Yakası : 0 212 343 90 10 Anadolu Yakası : 0 216 343 90 10 Gsm : 0 535 343 90 10