0 212 343 90 10 - 0 216 343 90 10 - 0 535 343 90 10

Baca Temizliği

Baca Temizliği

Baca Temizliği

Baca Temizliği

Baca Temizliği

Baca Temizliği, konusundaki bu uygunlukları sağlamanız ya da denetlemek üzere yetkili kurumlar ile ortak çalışmanız gerekir. Baca temizlik kurumları Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı tarafından yetkilendirilmiş olmalıdır. Bacalarınızın çalışma sırasında oluşan her tip atık ve birikim muhakkak belli zamanlarda temizlenmelidir. Aksi takdirde biriken bu atıkların pek çok negatif etkisi olur. Yangın ve baca çekmeme gibi her çeşit duruma neden olabilecek ciddi sorunların oluşmaması ve denetim esnasında yasalar karşısında uygun bacalarla çalışma zorunluluğunun yerine getirilmesi için Baca Temizliği, konusunda yetkili ve deneyimli firmalar ile çalışmanız gerekir. Bu kurumlar yetki belgeli, sürekli denetlenen kurumlardır..

Bacalar çeşitli atıklarının sistemin çıkış noktasından havaya ulaştırılması için tasarlanmış alt yapı sistemleridir. Bu sistemlerin kurulum aşamasından işletilmesine kadar muhakkak profesyonel bir kurumdan destek alınmalıdır. Bacaların hepsinden çıkan proses atıklarının kontrolü haricinde bacanın kurulması ve kurulumunun onaylanması ile ilgili yasal zorunluluklar vardır. Bacaların yapım aşamasından, çalışma halindeki performansının kontrolüne kadar pek çok prosedüre uygunluk aranır.

Baca Temizlik firmaları endüstriyel temizlik hizmetlerini yetkili olarak vermektedir. İnsan ve çevre sağlığı açısından bacalarının temizliği oldukça önemlidir. Çünkü temizlenmeyen bacalar yakıt tüketiminin artmasına , bacaların zaman ile tıkanmasına, ısı veriminin azalmasına sebep olur. Tıkanmış bacalar baca yangınlarının asıl büyük sebebidir. Türkiye’de yaşanan baca yangınlarının %20’si temizlenmeyen bacalardan çıkmaktadır. Ayrıca temizlenmeyen bacalar havayı da kirleteceği için çevre ve insan sağlığı açısından kirliliğine de neden olmaktadır.

Baca içerisinde hava şartlarından kaynaklanan yıpranmalar olabilmekte yine öteki yakıt türlerinde olduğu gibi kurum ve taş birikebilmektedir. Temizlenmeyen bacada sirkülasyon tam olarak sağlanmadığında bacada gaz birikmesi oluşacaktır. Karbonmonoksit adı verilen bu zehirli gaz bacadan dışarı çıkmadığı için binaya geri dönecektir, kokusu ve rengi olmayan karbonmonoksit gazı zehirlenmelere hatta ölümlere varan istenmeyen sonuçlarla karşılaşmanıza sebep olmaktadır. Şunu unutmamak gerekir ki Baca Temizliği, bir yasal zorunluluktur. Bacalarınızı itfaiyenin tarafından düzenlenen prosedürler dahilinde zamanında temizletiniz. Temizlenmeyen bacalardan doğan maddi manevi zehirlenmelerden ve kayıplarda isletme yetkilileri sorumlu olacaklardır,

    Avrupa Yakası : 0 212 343 90 10

Anadolu Yakası   : 0 216 343 90 10

                         Gsm : 0 535 343 90 10 

Baca Temizleme Baca Temizliği Baca Temizlik Baca Temizlik Raporu Baca Raporu Baca Temizlik Servisi Yağlı Kanal Temizliği İstanbul Baca Temizleme Havalandırma Kanal Temizliği

Avrupa Yakası : 0 212 343 90 10 Anadolu Yakası : 0 216 343 90 10 Gsm : 0 535 343 90 10