Kebap Bacası Temizleme

KEBAP BACASI TEMİZLEME

kebap bacası temizleme

Kebap Bacası Temizleme

Kebap Bacası Temizleme Nedir?

Kebap bacası temizleme, gıda üretimi ve sunumu yapılan işletmelerin ocak ve ızgara bacalarının temizliği yönünde bir uygulamadır. Kebapçılarda kullanılan ocaklar özel bir temizlik süreciyle tertemiz bir hale getirilir. Böylece, pişilen gıdalar üzerine herhangi bir is ve kötü koku sinmesi meydana gelmez. Ayrıca baca yangını gibi durumlarında önüne geçilmiş olur. Bu tür işletmelerde, yemek üretimi oldukça sık sağlanmaktadır. Bu yoğun kullanımdan, yağ buharı tüm baca kanalını tıkayacaktır. Bu sebeple, tüm yağlar tekrar ocak üzerine geri dönecektir. Bacaların tıkanması, tutuşmalara neden olur. Bunun sonucunda da pek çok maddi ve manevi kayıp meydana gelecektir. İtfaiye Daire Başkanlığı bu durumların engellenebilmesi adına, kebap bacalarının kullanıma göre sık sık temizletilmesi gerektiğini beyan etmektedir. Yetkili firmaların da denetimlerinden sonra, bu ocak ve ızgara bacalarının gerekirse her ay ya da en geç 3 ayda bir olacak şekilde temizletilmesi gerekmektedir.

Kebap ve Izgara Baca Temizliği

Kebap bacası temizliği, kullanılan ızgara ve ocağın yakıt tipine bakılmaksızın belli bir aralıkta gerçekleştirilmesi zaruridir.Bu revizyon programları, ancak yetkin ve üst düzey temizlik şirketleri tarafından gerçekleştirilir. Tüm bina segmentelerinde, baca ve havalandırma kanalları binanın karakterine uygun bir şekilde tasarlanır. Fakat ikamet alanları ile işletme binalarının bacaları farklı bir planlama ile imal edilir. Ayrıca kullanımdaki gereksinimler de farklılık arz eder. Bunların devamında, her baca kanalının kirlenme ve tıkanma periyotları da birbirinden ayrılmaktadır. Hangi baca tipine hangi aralıklarla müdahale edileceği, resmi devlet kurumları tarafından sabitlenmiştir. Bu konu hakkında bilgi edinmek ve hizmet talep etmek adına bizlerle iletişime geçebilirsiniz.

Kebap Bacası Temizleme Raporu Nereden Alınır?

Yasal olarak zorunlu tutulduğumuz tüm işlemler, ancak bir resmi rapor ile ispat edilebilir. Ayrıca bu belge, her türlü resmi işlem sırasında da talep edilecektir. Her türlü denetim programından geçebilmek ve bir yaptırıma maruz kalmamak adına, baca temizlik raporu ve akredite raporu almanız muhakkak gereklidir. Kebap bacası temizliği de bu kanuni temizlik planlamaları içerisinde yer alır. Bu yüzden, düzenli olarak temizlik hizmet alımını sağlamalı ve onatlı bir rapor alarak bu süreci tamamlamalısınız. Baca temizliği hakkında verilen tüm raporlar, bu konuda eğitilmiş ve denetimlerden geçen resmi kurumlarca verilmektedir. Dinamik Baca Temizleme servisimiz İstanbul’un her bir noktasında kebap bacası temizleme hizmeti sunar ve işlem sonunda resmi bir rapor ile bu süreci nihayete erdirir.