Havalandırma Baca Temizleme

HAVALANDIRMA BACA TEMİZLEME

havalandırma baca temizleme

Havalandırma Baca Temizleme

Havalandırma Baca Temizleme Önemi

Havalandırma baca temizleme, mekanlarda temiz hava akımının sağlanması için inşa edilmiş kanalların tıkanıklıklarını gidermeye yönelik bir uygulamadır. Bu havalandırma kanalları içerideki oksijenin sağlanması ve ısıtma ve pişirme sistemlerinden kaynaklanan zehirli gazların dışarıya aktarılması adına önem teşkil eder. Her yapı türünde bulunması bir zorunluluktur. Ayrıca yapı içerisinde kaç adet olması gerektiği, yapısı ve boyutları da yine belirlenmiş standartlar üzerinden ayarlanmaktadır. Baca denetim faaliyetleri, zamanında temizlenmeyen bacaları tespit etmek ve bu bahsi geçen standartlara uymayan bacaların yenilenmesini sağlamak yönünde resmî bir uygulamadır. Aynı şekilde, bu iş için yetkilendirilmiş firmalarında görevlerini eksiksiz bir şekilde yerine getirip getirmediği analiz edilmektedir. Havalandırma baca kanalları, dışarıya kirli hava çıkışını sağlarlar. Bu bağlamda çevrede solunan havanın kalitesi belli bir grafikte sağlanmış olur.

Havalandırma Baca Temizlik Nasıl Uygulanır?

Havalandırma baca temizlik faaliyeti, bilgi birikimi ve deneyim gerektiren hassas bir uygulamadır. Her yapı ögesinde yer alan bu kanalların, sayısı ve ebatı farklılık göstermektedir. Fabrika ve benzeri üretim evlerinde, yine yapının genişliğine ve işlevine bağlı olmakla birlikte diğer yapılara nazaran daha büyük boyutlu ve sık yerleştirilmiş havalandırma baca kanalları görülmektedir. Hane ve konutlarda ise daha kompakt bir yapıda ve az sayıda yeterli olduğu bilinmektedir. Havalandırma baca sistemleri, ısı sağlayıcı ek cihazların ve gıda pişirme amaçlı kullanılan ızgara ve ocakların kirli hava, gaz ve yağ tahliyesi görevini icra ederler. Bu bağlamda sıklıkla kanalların açılması ve gerekli ekipmanlar kullanılarak temizlenmesi şarttır. Baca temizleme firmamız, 360 derecelik açıyla görüntü kaydeden kameralar yardımıyla bu kanalları analiz eder, kir ve yağ tabakaları ile tıkanmış bölgeleri saptar ve hem baca kanal yüzeyine hem de fan ve fan motoruna gerekli müdahaleleri yaparak tüm tıkanıklığı giderir. Bu uygulamadan faydalanmak için firmamızla iletişime geçmeniz ve randevu oluşturmanız yeterli olacaktır.

Yetkili Baca Temizleme Firmaları

Havalandırma baca temizliği için bu konuda yetki sahibi olmaya hak kazanmış ve eğitimli personel ağına sahip şirketlerden hizmet alımını gerçekleştirmeniz gerekmektedir. Havalandırma kanalları insan sağlığı ve çevredeki tüm canlı organizmanın yaşamını konforlu bir şekilde idame ettirebilmesinde önem teşkil eder. Zehirlenme ve yangın gibi olumsuz sonuçlara mahal verememek için, yasal süreçler dahilinde tüm baca ve havalandırma kanallarının temizlenmesi gerekmektedir. İtfaiye baca denetim tarafından sürekli olarak denetlenen ve yetki belgesi verilen firmalar, bu iş için gerekli tüm bilgiye sahip olmalı ayrıca baca temizliğinde lüzumlu tüm donanımı da temin edebilmelidir. Firmamız, İstanbul’un tüm ilçelerine hitap eden bir temizlik faaliyeti gerçekleştirmektedir. Uygun fiyatlar ve daha fazla detay için müşteri destek hattımıza ulaşabilirisiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*