0 212 343 90 10 - 0 216 343 90 10 - 0 535 343 90 10

Kavalandırma Kanal Temizliği

                 Havalandırma Kanal Temizliği

Havalandırma Kanal Temizliği

Havalandırma Kanal Temizliği

Havalandırma Kanal Temizliği, Akıllı binalar diye tabir edilen özellikle de son yıllarda sık olarak inşa edilen dış ortam ile hava devridaim yok denecek kadar az olan, temiz hava gereksinimini sadece havalandırma kanallarından sağlayan binalarda bulunan havalandırma kanallarının, kanal içi görüntülerinin alınması ve temizlenmesi işlemine Havalandırma Temizliği denir.

Havalandırma sistemlerinde temiz hava dış ortamdan alınır. Dış ortamda bulunan tozlar da kanal içerisine dolar. Binanın bulunduğu civar alanda dış ortamın toz derecesi kanalın kirlenme süresini belirler. İnşaat sonrası temizliği yapılmış kanallarda ve normal koşullarda 5 senede bir Havalandırma Kanal Temizliği, ne gereksinim duyulur. Bu da dış ortamın toz derecesi ile alakalı olarak 3 seneye inebilir ya da 8 seneye kadar çıkabilir.
Hava kanallarında bulunan tozlar, partiküller, toz, kir ve diğer zararlı parçacıklar klimanın filtre bölümünde birikerek filtrelerin çok daha çabuk bir şekilde kirlenmesine sebep olmaktadır.. En önemlisi ise insan sağlığına zarar vermektedir. İnsan sağlığı ve hayatta kalmamızın en büyük kaynağı şüphesiz temiz havadır. Bu yüzden havalandırma kanallarında mutlaka düzenli olarak gerekli bakım ve Havalandırma Kanal Temizliği, çalışmalarının yapılması gerekmektedir. Havalandırma kanallarındaki filtrelerin temizliği havanın daha iyi bir şekilde yayılmasını engellemektedir. Hava filtrelerinin içinde ufak bir toz birikmesi bile kirlenmelerin ve hava akışı sağlanmasının önüne geçmektedir. Havalandırma temizliğine en önemlisi sağlığınız açısından önem verilmesini tavsiye ediyoruz.

Havalandırma Kanal Temizleme

Havalandırma Kanal Temizliği, Dinamik Baca Temizleme olarak Fabrika, Ofis, İmalathane Yemekhane Vb. yerlerde bulunan emiş ve temiz hava sağliyici hava kanal ve buna bağlı menfez, akarfiyon boruların temizlik ve dezenkfekte işlemlerin yapmaktayız. Havalandırma temizliği şu şekilde yapılır. Öncelikli olarak iş yerinizde , bulunan havalandırma sistemleri genelde kare şeklinde ya da silindir şeklindedir kanallarda belli mesafelerde temizleme kapakları vardır ya da temizleme kapağı açılır. Bu temizleme kapakları yardımı ile birlikte içerdeki atıklar gerekli aparat ve fırça ile temizlenir sonrasında ise vakumla çekilir temizlik öncesi sonrası çekim yapılıp müşteriye teslim edilir.

Etiketler: Havalandırma Kanal Temizliği, Havalandırma Kanal Temizleme, Havalandırma Kanal Dezenkfektesi, Havalandırma Kanalının Temizliği, 

Avrupa Yakası : 0 212 343 90 10 Anadolu Yakası : 0 216 343 90 10 Gsm : 0 535 343 90 10