Sarıyer Baca Temizleme Servisi

SARIYER BACA TEMİZLEME SERVİSİ

sarıyer baca temizleme servisi

Sarıyer baca temizleme servisi

Şömine ve Fırın Baca Temizliği

Sarıyer baca temizleme servisi, merkezî sistemli bacalar, fabrika ve yemekhanelerin ocak ve ızgara sistemlerine ait bacalar, ev ve hanelerde bulunan ısıtma ve pişirme mekanizmalarının bacaları gibi pek çok baca ve havalandırma kanal temizliğinde hizmet sunmaktadır. Bunlardan biri de lüks yapılarda karşımıza çıkan şömine sistemi bacaları ya da pişirme üzerine faaliyet gösteren işletmelerin fırın bacalarıdır. Şömine ve fırınlar da çoğunlukla katı yakıt kullanımı görülse de bazı sistemlerde sıvı yakıtlar da görülmektedir. Fakat her halükarda kanal temizliği yapmak önemli bir faaliyettir. Özellikle topluma açık mekanların fırın, şömine, ocak ve ızgara gibi yoğun tempolu çalışan sistem bacaları 2 aylık periyotlarda temizlenmelidir. Bu işlemin yerine getirilmesi olumsuz sonuçların önüne geçerken, aynı zamanda alevlenme kabiliyetini de üst seviyelere taşıyacaktır. Bu sayede enerji ve yakıt kullanım miktarı minimal düzeylerde sabit kılınacak ve tasarruflu bir süreç meydana gelecektir. Şömine ve fırınlarda yakılan katı yakıtlar baca kanallarında kurum varlığına neden olurlar. Ayrıca tüm is, duman ve partiküller de bu kanallarda birikerek kısmî ya da bütünsel tıkanmalara yol açarlar. Bu tip durumlar oldukça tehlikeli olabilmektedir. Zehirli birikintilerin ve gazların mekanlara sirayet etmesi sonucu hem gıda ürünleri üzerine yerleşme gösterebilir hem de hava dengesini bozarak yaşam kalitesini düşürebilir.

Sarıyer Baca Temizleme Servisi Gerekli mi?

Sarıyer baca temizlik hizmeti, kullandığınız yakıt türü ve baca sisteminin türü ve hacmi fark-etmeksizin her türlü yapıda uygulanması gereken bir faaliyettir. Baca bakımı ve kontrolleri, insan sağlığı açısından oldukça önem taşır. Doğalgaz sobaları ve kombilerin de bakımı bir o kadar önem teşkil eder. Havalandırma baca kanallarında ve doğalgaz bacaları içerisinde kuş ölüsünden, rüzgar kaynaklı yabancı maddelere kadar birçok atık birikebilir. Bacanın işleyişini engelleyen bu durum, aynı zamanda yüzeylerin tahrip olmasına ve geri dönüşümsüz hasarlar meydana gelmesine neden olabilir.

Bacalar Ne Zaman Temizletilmeli?

Sarıyer baca temizlik servisi, yetkililer tarafından düzenli olarak yerine getirilmesi yasalaştırılmış bir uygulamadır. Dönemsel olarak kampanyalı bir şekilde sağlanabilen baca temizlik işlemleri için herhangi bir zaman dilimi ile kısıtlanmamıştır. Tek bilinmesi gereken, bacanızı en son ne zaman temizlettiğiniz ve yasal yönetmelikte yer alan aralıklardan hangisinin kapsamına girdiğinizdir. Bu yasal süreçler hakkında bilgi edinmek için firmamızla iletişime geçebilirsiniz.