Kadıköy Baca Temizlik Servisi

Kadıköy Baca Temizlik Servisi

Kadıköy Baca Temizleme Servisi
Kadıköy Baca Temizlik Servisi

Kadıköy Baca Temizlik Servisi

Otel, restoran, fırın, sosyal tesisler, yemek firmaları gibi gıda sektöründe hizmet veren işletmelerin ızgara ocağı, barbekü ocağı, kebap ocağı ve diğer yemek pişirilen yerlerden başlayarak bunların bacaları dahil temizlenmesi işlemine yağlı kanal temizliği denilmektedir. Yağlı kanal temizliği yemek pişirilen alanların kullanım sıklığına göre değişmekle birlikte yasal zorunluluk nedeniyle 3 ayda bir kez olmak üzere temizlenmesi gerekmektedir. Bu tür yerlerin bacaları geniş olabildiği gibi, dar bir kanal şeklinde de olabilmektedir. Uzun süre temizliği yapılmayan bacalar pek çok olumsuz duruma neden olabilmektedir. Bu nedenle Kadıköy ve çevresinde bulunan işletmelerin Kadıköy Baca Temizlik Servisi, konusunda hizmet veren bir firmadan servis almaları gerekmektedir.

Kadıköy Baca Temizlik Servisi, işleminin ardından temizlenen bacalar için temizleme raporu düzenlenmektedir. Bu rapor belediyeler tarafından yapılan iş yeri denetlemelerinde işletmelerden istenilmektedir. Baca temizleme raporu alabilmek için, baca ve yağlı kanal temizliği hizmetleri sunan firmaların yetki belgesine sahip olması gerekmekte ve temizleme işlemlerinin sadece yetki belgesi sahibi olan firmalara yaptırılması gerekmektedir.

Baca temizleme raporu yetki belgesine sahip olan baca temizleme faaliyeti gösteren firmalar tarafından temizlik işlemlerinin sonucunda verilen bir rapordur. Gerçek ve tüzel kişiler tarafından işletilen iş yerlerinin denetlenmeleri esnasından belediye ekiplerince baca temizleme raporu istenilmektedir. Bu raporu ancak İtfaiye Dairesi Başkanlığı tarafından yetki belgesi verilen baca temizleme firmaları düzenlemektedir. Kadıköy ve çevresinde bulunan işletmeler için baca temizliği konusunda hizmet veren firmamız Kadıköy Baca Temizlik Servisi, Kadıköy Baca Temizleme Raporu düzenleme yetkisine sahiptir.

Baca temizliği işlemleri insan sağlığı ve çevre koruma için önemli olmasının yanında yasal zorunluluğu olan bir konudur. Temizlenmemiş ve tıkanmış bacalar yangınlara, zehirlenmelere ve ölümcül ve maddi kayıplara neden olabilmektedir. Bu olumsuz sonuçların önüne geçebilmek adına mutlaka düzenli olarak baca temizliği yaptırılması gerekmektedir. İstanbul’un her ilçesinde faaliyet gösteren firmamız Kadıköy ilçesinin her semti ve mahallesinde baca temizleme işlemleri gerçekleştirmekte ve temizleme işlemlerinin bitiminde Kadıköy Baca Temizleme Raporu vermektedir.