Havalandırma Kanal Temizleme

HAVALANDIRMA KANAL TEMİZLEME

havalandırma kanal temizleme

Havalandırma Kanal Temizleme

Havalandırma Kanalları Ne İşe Yarar?

Temiz hava dolaşımının sağlanması için, binaların yapı segmentlerinde yer alması gereken sistemler bulunmaktadır. Bu sistemler, havalandırma kanalları olarak bilinir. Muayene kapakları ve hava vanalarının da yer aldığı bu kanallar, belli aralıklarla temizlenmeli ve tam teşekküllü çalışması sağlanmalıdır. İç mekanda hava moleküllerinin kirlenmesine katkı sağlayan dış etkenler bulunmaktadır. Bu kirli havanın bir kısmı da, havalandırma kanalları aracılığıyla mekanlara sirayet eder. Zamanla kirlenen bu kanalların, içeriye sağladıkları temiz hava oranında düşüş yaşanmaktadır. Bu gibi sonuçların meydana gelmemesi adına havalandırma kanal temizleme hizmetinden faydalanmanız yerinde olacaktır. Tüm kapalı alanlarda gerek duyulan havalandırma sistemleri en çok şu yapı tiplerinde önem teşkil etmektedir;

  • AVM’ler
  • Üretim Fabrikaları
  • İşletmeler
  • Kamuya Açık Mekanlar
  • Ofis ve İş yerleri
  • Bina boşlukları
  • Okul ve Hastaneler

Havalandırma Temizleme Nasıl Uygulanır?

Havalandırma kanal temizliği, bazı özel cihazlar yardımıyla sağlanmaktadır. Kanalın tüm vücuduna ulaşabilmek adına müdahale kapakları önem teşkil eder. Kanaldan gelen ve transfer edilen havanın niteliği, hava vanaları aracılığıyla denetlenmektedir. Kanalda var olan atık bileşimlerinin saptanması açısından videolu bir robot, işlemin yöntemini belirlemede oldukça gereklidir. Havalandırma kanallarında yer alan, vanalar, filtreler, motor ve fanlar da ayrı bir kontrol sürecine ihtiyaç duyar. Tüm sistem içinde biriken maddeler, iç alanlara kanal vasıtasıyla sağlanan havanın kalitesini düşürür. Üretim yapılan mekanlarda, bu kanalların içine bir takım kimyasallar bulaşabilir. Bu yüzden kanalda yağ ve kimyasal atıkların birikmesi de gündeme gelecektir. Bu zararlı maddelerle bozulan hava kitleleri, soluk borusuna ve iç organlara zarar verecektir. Havalandırma kanalları, fonksiyonel yapısı gereği nemli ve akışkan bir ortama sahiptir. Bu sayede mikrop ve bakteriler açısından oldukça avantajlı bir mahal haline gelirler. Düzenli olarak temizletilmeyen havalandırma boşlukları insan sağlığını ve can güvenliğini tehdit eden bir oluşum halini alırlar.

 

Havalandırma Kanal Temizleme Servisi

Havalandırma kanal temizlik servisi, yasal izinlerini tamamlamış kurumlarca sağlanmalıdır. Ancak bu kurumların eğitimli personelleri ve deneyimli ekibi tarafından sağlanan bir temizlik faaliyetinden yüksek bir performans elde edebilirsiniz. Firmamız bu kriterlere sahip, donanımlı bir baca temizleme şirketidir. Uygun fiyatlar ve pratik müdahaleler ile hizmet sunmaya devam etmekteyiz.