Kağıthane Baca Temizleme Servisi

KAĞITHANE BACA TEMİZLEME SERVİSİ

kağıthane baca temizleme servisi

Kağıthane baca temizleme servisi

Kurumlu Baca Temizliği Nedir?

Kağıthane baca temizleme servisi, soba kurulum aşamasında başvurulması gereken temizlik hizmetlerinin başında gelir. Bu işlem yerine getirilmezse, baca kurumları nedeniyle kanallar daralır ve sobaların verimli bir şekilde yanmasına mani olur. Kurumlar, özellikle katı yakıt tüketimine bağlı olarak soba bacalarında biriken atıklardır. Temizlikte kullanılan çubuklar ve çelik tel ile imal edilmiş özel fırçalar kullanılmaktadır. Bu faaliyet esnasında hane ve ofis içlerine toz ve kırıntı yayılımına dikkat etmeli ve çevresel bir kirlilik yaratılmamalıdır. Tüm teknik teçhizat varlığı ile çatıya çıkmadan da kurumlu baca temilik faaliyetleri hayata geçirilebilmektedir. Öncelikle 360 derecelik açılarla, kanal içi, yüzeyler, fanlar ve motor gözlemlenir. Buna göre nasıl bir yol haritası izleneceği de belirlenmektedir.

Kağıthane Baca Temizleme Servisi Ne İşe Yarar?

Kağıthane baca temizlik servisi, tıkanan bacaların yaratbileceği olumsuz durumlara karşı alınan etkin ve zorunlu bir çözümdür. Tıkalı baca açma işlemi ile, bina yangınları, zehirlenmeye bağlı ölümler, patlama ve benzeri durumlar engellenmektedir. Biriken gazlar, rüzgarlı ve lodoslu havalarda geri dönüşüme dahil olurlar ve iç alanlara sirayet ederler. Böyle bir durumda yangın ve zehirlenme vakaları daha çok görülmektedir. 2012 ila 2016 yılları arasında tıkalı bacalara bağlı ölümlerin her geçen yıl artış gösterdiği görülmektedir. Bunun en büyük nedeni; kullanıcıların baca temizlik faaliyetine önem vermemeleri ve bu işlemi korsan firmalardan sağlamalarıdır. Bu yüzden, yasal süreçler dahilinde bacalarınızı temizletmeli ve bu işlemi ancak yetkili firmalara bırakmalısınız.

Standart Baca Nasıl Olmalı?

Kağıthane baca temizliği servisi, sadece bacaların tıkanıklıklarının giderilmesi ve temizlenmesi yönünde değil aynı zamanda bacaların uygun olup olmadığının denetlenmesi üzerine işleyen bir sistemdir. Bu temizlik firmaları aynı zamanda denetim firmaları olarak da görev görürler. Bu sayede, standartlara uygun imal ve montaj yapılmamış ya da zamanla bozulmalara maruz kalarak standartların arkasında kalmış bacalar tespit edilmekte, tüm gerekli önlemler sağlanabilmektedir. Standart bir bacanın taşıması gereken özellikler şunlardır;

  • Baca başlığı bulunmalıdır.
  • Baca yalıtımı doğru ve yeterli yapılmalıdır.
  • Doğru hizalamalar ve gerekli sayıda baca kurulumu yapılmalıdır.
  • İç kanal çapları, kullanılan yakıta ve bina yüklerine karşı en doğru genişlikte tasarlanmalıdır.
  • 2 metre aralıklarla müdahale kapakları açılmalıdır.