Yağlı Kanal Temizliği

Yağlı Kanal Temizliği

Yağlı Kanal Temizliği

Yağlı Kanal Temizliği

Yağlı Kanal Temizliği

Yağlı Kanal Temizliği için henüz Türkiye’de teknolojik fazla bir ekipman yoktur. İnsan gücüne dayalı ilkel metotlar kullanılmaktadır.. Teknolojik sisteme geçememe sebeplerinin başında baca imalatının henüz bir standarda oturmamış olması gelir.. Yuvarlak, akardiyon, kare, tuğla hatta bez borular dahi kullanılmaktadır. Bir hatta fırın, yağlı kanal, menfez ve çay ocağı bile bağlayanlar vardır.

Günümüzde yapılan temizliklerde kanal içine girerek Yağlı Kanal Temizliği kanalda kapak açılarak temizlik yapılmaktadır. Yatay kanallar bu metodla temizlenmekte, kapalı kanal içinde yağ çözücü kimyasallar daha çok etkili olmaktadır fakat iş sağlığı bakımından zararlı olduğu için kazıma yöntemi daha sık kullanılmaktadır.. Sertleşen yağın temizlenmesi yangın ihtimalinin azaltılması, yanması durumunda zarar açmaması için önlem olarak alınmalıdır.

Dikey kanallar sadece kimyasal köpük yardımı ile temizlenebilmektedir. Dikey kanalın köpük ile temizlenebilmesi için kanal içinde minimum 40 derecelik bir ısı ve dikey hatta yağ sızıntısı olmadığından emin olmak gerekir, yoksa yağ inceldiğinde bu kaçaklardan sızarak baca dışı yağ içinde kalır. Dirsek bölümünden bu yağ alınmadığında yatay bölümden asma tavan arasından sızmalara sebep olur.

Yağlı Kanal Temizleme

Yağlı Kanal Temizleme, saati kurumun en uygun olduğu saatlerde yapılır. Mekanlarda en uygun saatler genelde kapanış saatleridir. Kapanış saatlerinden sonra yapılan temizlik en sağlıklı olanıdır. Yağların sıcakken kazınması daha etkili olur.. Yağ soğuduktan sonra temizlik zor olur. Firmamı istanbul başta olmak üzere tüm Türkiye’ye Restaurant Yağlı Kanal Temizleme, Yemekhane Yağlı Kanal Temizleme, Otel Yağlı Kanal Temizlleme, gb işletmelerin Davlumbaz Temizliği, Kanal Temizliği, Emiş Motor Temizliği, Fan Temizliği Baca Temizliği, İşlemleri Yapılmaktadır. •Ocaklarda pişen yemeğin üstündeki buharın sıcaklığı ile baca içerisinde oluşan ve sertleşen yağların ocak üstündeki yemeğe düşerek zehirlenmeye yol açması. •Ağır yağ kokusunun işletilen mekana sinmesi ve kalıcı bir pis kokunun konukları ve müşterileri rahatsız etmesi. •Atık yağların zaman ile baca içinde bakteri üretmesi ve mekanın hijyen açısından bozulması.

Etiketler: Yağlı Kanal Temizleme, Davlumbaz Temizleme, Yağlı Baca Temizleme, Emiş Motor Temizliği, Kebap Bacası Temizleme, Kebap Yağlı Baca Temizleme, Yemekhane Baca Temizleme,