Esenyurt Baca Temizleme Servisi

ESENYURT BACA TEMİZLEME SERVİSİ

esenyurt baca temizleme servisi

Esenyurt baca temizleme servisi

Baca Temizlik Yönetmeliği

Esenyurt baca temizleme servisi, herkesin faydalanması gereken yasal bir zorunluluktur. Bu hizmete dahil yapılar; oteller, fabrikalar, restaurantlar, yemekhaneler, okul ve dershaneler, kamu kurum binaları, öğrenci yurtları, alışveriş merkezleri ve benzeri yapılanmalar 2009 yılında çıkarılan bir yasa ile ısı sistemlerinin belli aralıklarla temizletilmesi gerekmektedir. Bu ısı sistemlerinde kullanılan kömür, odun ve benzeri katı yakıtlar daha hızlı bir tıkanmaya sebebiyet vereceği için borular aylık periyotlarda bacalar ise 2 ayda bir olacak şekilde temizlenmek zorundadır. Eğer sıvı yakıt kullanımı mevcutsa gaz dağıtım firmaları tarafından belirlenen aralıklarda temizlenmesi gerekmektedir. Bazı ısıtma sistemlerinde doğalgaz kullanımı yaygınken bazı sistemlerde LPG yakıt türü tercih edilmektedir. Yanan yakıtın geride bıraktığı buhar ile drenaj kanalları zamanla tıkanabilmektedir. Bu su buharını dışarı atamayan drenaj kanalı sonucunda, su kazanlara geri akar. Böylece oksitlenme ve benzeri durumlar nedeniyle tehlikeli durumlar ortaya çıkabilir.

Baca ve Kanallar Ne Zaman Temizlenmelidir?

Esenyurt baca temizlik servisi, gerekli aralıklarda bu zorunlu faaliyetin yerine getirilmesini sağlayan bir mekanizmadır. Peki, bacalarınızı hangi zaman aralıklarında temizletmelisiniz? Baca ve yağlı kanal temizliğinde, yetkili bir firma olan kurumumuz bu konuda da sizleri bilgilendirmek için varlığını sürdürmektedir. Aşağıdaki listede, hangi baca ve yakıt türüne göre ne sıklıkla temizlenmesi gerektiğini bulabilirsiniz.

  • Doğalgaz ile çalışan mekanizmaların baca sistemleri duruma göre yılda 1 veya 2 kez temizletilmelidir.
  • FuelOil ve mazot yakıt tipi kullanılan sistemlere ait bacalar yıl içinde en az 2 defa bakımdan geçmelidir.
  • Fabrika, otel, restaurant, lokanta, yemekhane ve pansiyon gibi kamuya açık kurumlarda 2-3 aylık süreçlerde kontrol ve bakım işlemleri yapılmalıdır.
  • Ev ve konutlarda kullanılan tüm ısıtma ve pişirme sistemlerine ait bacaları ise yılda bir kez olacak şekilde bakım faaliyetlerine tabi tutulmalıdır.

Esenyurt Baca Temizleme Servisi Önemi

Esenyurt baca temizleme servisi insan ve çevre sağlığı bakımından oldukça önem teşkil eden bi uygulamadır. Temizlenmeyen bacalar işlevin yitirir. Kirli hava kütlelerini iyi bir şekilde çekemez ve tahliye işlemi sağlanamaz. Bu durum sonucunda gaz zehirlenmeleri gibi olumsuz durumlar ortaya çıkabilir. Ocak ve soba sistemlerinin yüksek verimli olabilmesi ve aşırı yakıt sarfiyatı gibi durumların meydana gelmemesi için de baca temizliği önemli bir uygulamadır.